Лидери настављају трку

Јуве победом над Чезеном задржао три бода предности над јединим конкурентом у трци за тутулу. Миланези настављају потеру за "дамом", на Сан Сиру савладана Ђенова. Бошко Јанковић у 72. минуту искључен због два жута картона.

Јувентус је данас као гост савладао Чезену са 1:0, а Милан на домаћем терену истим резултатом екипу Ђенове (1:0), у преосталим утакмицама заосталог 33. кола италијанске фудбалске Серије А.

Јувентус је тако на челу табеле задржао три бода предности над јединим конкурентом у трци за тутулу, четири кола пре завршетка националног шампионата.

На утакмици у Милану, где је Ђенова тражила барем бод у грчевитој борби за опстанак, српски репрезентативац у редовима гостију Бошко Јанковић морао је да напусти терен у 72. минуту, након што је за само 12 минута зарадио два жута картона.

Резултати:

Чезена - Јувентус 0:1 (Боријело 79)
Милан - Ђенова 1:0 (Боатенг 86)

Одиграно раније данас: Рома - Фиорентина 1:2, Леће - Наполи 0:2, Новара - Лацио 2:1, Палермо - Парма 1:2, Сијена - Болоња 1:1, Удинезе - Интер 1:3.

Одиграно у уторак: Аталанта - Кјево 1:0, Каљари - Катанија 3:0.

Табела: Јувентус 74 бода, Милан 71, Лацио 55, Наполи 54, Удинезе 52, Интер 52, Рома 50, итд.