Премијер лига 35. коло

Нула у лондонском дербију

Арсенал и Челси одиграли без голова у лондонском дербију. Њукасл савладао Стоук и приближио се "тобџијама" на три бода предности, уз утакмицу мање. КПР бољи од Тотенхема. Манчестерски двојац своје мечеве игра у недељу.

Лондонски дерби између Арсенала и Челсија завршена је без голова. Ближи победи на Емиратима били су играчи домаћег Арсенала, који су два пута погодили оквир гола.

Прво је Робин ван Перси у 14. минуту шутирао из Челсијевог петерца, а погодак спречила статива, док је после ударца главаом Лорана Кошчелнија у 42. минуту лопта погодила пречку.

Обе шансе уследиле су из прекида у корист Арсенала.

Арсенал је на трећој позицији Премијер лиге, која води дирекнто у Лигу шампиона наредне сезоне, али им се опасно приближио Њукасл, који је савладао Стоук сити са 3:0.

Стрелци за „свраке" били су Кабаје (два) и Демба Сисе, а црно-бели сада имају три бода и утакмицу мање од Арсенала.

Фудбалери Квинс Парк Ренџерса победили су на свом терену екипу Тотенхема са 1:0. Стрелац јединог поготка на мечу био је Адел Тарабт у 24. минуту, а исти играч је у 78. минуту зарадио црвени картон.

Екипа Тотенхема у завршници утакмице није успела да искористи бројчану предност, па је на крају доживела пети пораз у последњих девет утакмица.