РУМ - ХОЛ (18.00)
АУС - ТУР (21.00)

Белингем под истрагом Уефе због непристојне гестикулације после гола

Прва звезда репрезентације Енглеске Џуд Белингем под истрагом је Уефе због непристојног понашања и гестикулације на мечу са Словачком у осмини финала Европског првенства, јављају острвски медији.

Белингем је својим "маказицама" у петом минуту судијске надокнаде спасао Енглезе пораза и елиминације у осмини финала Европског првенства.

После грљења са саиграчима и позирања са Харијем Кејном, гестикулирао је према клупи Eнглеске на недоличан начин. Конкрентно, виђен је како се хвата за препоне.

Управно тело европског фудбала каже да је Белингем наводно прекршио правила у вези са "основним правилима пристојног понашања”.

Фудбалер Реал Мадрида негирао је да је то било усмерено на противнике Енглеске, рекавши на друштвеним мрежама да је то била интерна шала усмерена на неке блиске пријатеље.

Ако се утврди да је прекршио правила, Белингем би могао да се суочи са суспензијом, новчаном казном или и једним и другим.

Енглеска је славила 2:1 после продужетака, а победоносни погодак је постигао Хари Кејн у првом минуту првог продужетка.