ШВА - НЕМ 21.00 (РТС1)
ШКО - МАЂ 21.00 (РТС2)

Тадић: Имали смо јаку проверу против Аустрије, то је најбитније

Капитен репрезентације Србије Душан Тадић истакао је након пораза од Аустрије да је у овом тренутку најбитније да су "Орлови" у Бечу имали јаку проверу против организоване екипе. Стрелац јединог гола Страхиња Павловић наводи да су играчли знали да је пресинг највеће оружје Аустрије, али да нису одговорили на терну како је требало.

Најбитније је да смо имали јаку проверу против организоване екипе, рекао је капитен репрезнетације Србије Душан Тадић након пораза од Аустрије резултатом 2:1, у првој од две припремне утакмице уочи почетка Европског првенства.

Аустријанци су повели у 10. минуту поготком Патрика Вимера, а три минута касније Кристоф Баумгартнер повисио је на 2:0. Једини гол за Србију постигао је Страхиња Павловић у 35. минуту утакмице.

"Када смо смањили за 2:1 била је другачија слика, имали смо ситуације где смо могли да их угрозимо", истакао је Тадић.

Навео је да му није јасно због чега је Србија рано примила голове, који су, како тврди, сасекли игру тима.

"Не знам зашто се то дешава. Имали смо много играча иза лопте, догоди се ситуација где они буду сами испред голмана. Други гол је дошао после наше изгубљене лопте", присетио се капитен Србије детаља са утакмице.

Попут селектора Драгана Стојковића Пиксија, капитен Србиј поновио је да је било и добрих и лоших ситуација у игри "Орлова", али да се грешке могу исправити до прве утакмице у Немачкој.

Страхиња Павловић: Из две шансе су постигли два гола

Стрелац јединог гола Страхиња Павловић наводи да је Србија добро изгледала у другом полувремену.

"Иако смо знали да им је пресинг највеће оружје, опет су успели да одиграју добро и да из две шансе постигну два гола", рекао је Павловић.

Навео је да ће тим Србије морати да ради на неутралисању сличних ситуација у наредним утакмицама.

"После су у наставку доста пали, јер играју пресинг. Али да смо одржали нулу, односно, да нисмо примили голове, утакмица би изгледала другачије, а то нисмо испунили", закључио је штопер Србије.