УКР - БЕЛ 0:0 (крај)
ЧЕШ - ТУР 21.00
ГРУ - ПОР 21.00

Пикси: Кренули смо са четворицом позади, али ме је нешто уверило да то није то

За анализу је како примамо голове у почетној фази игре, рекао је селектор Србије Драган Стојковић Пикси након пораза репрезентације Србије од Аустрије. Наводи да је формација Србије са тројицом у одбрани "наша игра". Сада нисмо искористили шансе, али се надам да ћемо их искористити тамо где треба, у Немачкој, истакао је Пикси.

За анализу је како примамо голове у почетној фази игре, рекао је селектор Србије Драган Стојковић Пикси након пораза репрезентације Србије од Аустрије резултатом 2:1, у првој од две припремне утакмице уочи почетка Европског првенства.

Аустријанци су повели у 10. минуту поготком Патрика Вимера, а три минута касније Кристоф Баумгартнер повисио је на 2:0.

"Кренули смо са четворицом позади, али ме је опет нешто уверило да то није то и да треба да играмо са тројицом назад, то је наша игра", нагласио је селектор Србије.

Једини гол за Србију постигао је Страхиња Павловић у 35. минуту утакмице, а селектор Стојковић је истакао да су осећања помешана.

"Криво ми је што смо изгубили, али сам задовољан реакцијом играча и дешавањима у другом делу меча", рекао је Пикси.

"Надам се да ћемо бити добри тамо где треба, у Немачкој"

Стојковић је навео да је Србија била близу другог гола, као и да није заслужила да изгуби, али да је тест био добар, јер је репрезентација играла против добре и компактне екипе.

"Има лоших ствари, али има и добрих. Нема спавања за тренере, радићемо анализу, па да видимо где смо били добри, а где лоши", указао је селектор Србије.

Нагласио је да је и поред два гола минуса, Србија имала велике шансе у првом полувремену.

"Сада их нисмо искористили, али се надам да ћемо их искористити у Немачкој, тамо где треба", назначио је Пикси.

Наредна провера Србије је против Шведске, 8. јуна, у Стокхолму, а Стојковић је навео да ће му меч на северу Европе послужити да провери шта све може да употреби на шампионату Европе.

"Мени ће ове две утакмице дати одговоре. Сабраћемо и добро и лоше. Решаваћемо проблеме у ходу", закључио је Пикси.