Читај ми!

Просек трајања мечева у првом колу чак 103 минута, 103 разлога је за то

Завршено је прво коло групне фазе Светског првенства у Катару. Осим резултата мечева и поретка на табелама, пажњу јавности је привукла и изразито дуга судијска надокнада, колико у првом толико и у другом полувремену.

Мечеви првог кола групне фазе Светског првенства у просеку су трајали 103 минута, што је у поређењу са просецима и нормама постављеним до сада, у другим фудбалским такмичењима, јако дуг период.

Најмања надокнада виђена је на мечу између Хрватске и Марока, где је на регуларни део меча додато још "свега" осам минута. На другој страни сусрет Енглеске и Ирана надиграван је чак 25 минута.

Меч између Бразила и Србије надокнађен је десет минута. 

Пјерлуиђи Колина, председник Судијске комисије при Фифи, говорио је да ће на овом шампионату фокус бити на заштити играча и на тачној надокнади изгубљеног времена.

"Светско првенство је најважнији турнир на свету. Ту су најбољи играчи и било би страшно да један од њих не може да игра због повреде коју је нанео противник. Такође, желимо да избегнемо утакмице са 42, 43, 44 минута ефективног времена игре. Време за измене, пенале, прославе гола, лекарску помоћ или ВАР мораће да се надокнади", навео је Колина.

Дејан Недић, стручни коментатор РТС-а и некадашњи фудбалски судија истиче да су сви арбитри на Мундијалу добили упутства за рад пре почетка турнира.

"Све ће се гледати, чак и најмање заустављање времена биће надокнађено. Судије ће се трудити да спрече одуговлачење, да би дали шансу екипи која јури резултат да га надокнади." истиче Недић.

Услед великог интензитета игре и дугог надигравања на терену, играчи делују уморно, те се дешава да велики број њих добија грчеве, то је лоша ствар, али њиховим тимовима даје шансу да се боре. 

Утакмице првог кола, које није одлучујуће трајале су невероватних 103 минута, уколико се тренд са протеклих мундијала буде понављао, можемо наслутити да ће утакмице трајати све више, како турнир буде одмицао. 

среда, 23. април 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом