Хрватској недовољан Богдановић, Италија славила у Милану

Кошаркаши Италије савладали су селекцију Хрватске са 81:76 у мечу четвртог кола Групе Ц на Европском првенству.

Одлична кошаркашка представа и изведби Италије и Хрватске у дворани "Медиоланум" у Милану.

Италија је боље отворила меч и целим првим полувременом била у вођству.

Домаћин је на паузу за полувреме однео предност од осам поена, али је уследила трећа четвртина, која је потпуно протекла у знаку Хрватске.

Одлична партија изабраника Мулаомеривића у трећој деоници донела је потпуни преокрет и вођство Хрватске у износу од шест поена.

Ипак, Италија је у одлучујућој, последњој четвртини, успела да дође до ритма који јој више одговара, вратила и одбранила предност, те уписала победу.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Фонтекио и Мели са по 19 поена.

У Хрватској су се истакли Бодгановић са 27 и Зубац са 13 поена.

Након четири одигране утакмице, обе селекције имају по две победе и два пораза, па ће последње коло бити изузетно занимљиво, пошто ће представљати борбу за позиције које воде у наредну фазу такмичења.