Дончић незаустављив, 36 поена у победи Словеније над Немачком

Кошаркашка репрезентација Словеније савладала је селекцију Немачке са 85:80 у дерби мечу четвртог кола Групе Б на Европском првенству.

Прштало је све у дуелу Словеније и Немачке у дербију четвртог кола у Келну.

Словенија се опоравила од пораза од БиХ и уписала битну победу над селекцијом Немачке.

Немци са друге стране бележе тек први пораз на Евробаскету.

Велика борба гледала се у дуелу ове две селекције, Словенија је све време била у предности, али је тек у самом финишу успела да преломи отпор ривала и упише победу.

Седам поена износила је предност Словеније након прве четвртине, а на полувреме се отишло са једним више.

Средином треће четвртине, Словенци су дошли до највеће предности на мечу, која је износила 14 поена.

Деловало је да ће рутински одбранити предност и уписати победу, али се Немачка није предавала.

Ипак, Немци су само успели да приђу на пет поена заостатка, па је Словенија дошла до победе.

Лука Дончић одиграо је нову маестралну партију, пошто је убацио чак 36 поена, десет скокова и четири асистенције.

Помоћ је имао у Драгићевих 18 и Тобијевих 10 поена.

Најефикаснији у редовима Немачке били су Шрудер са 19, Обст са 14 и Ло са 13 поена.

Након четири одигране утакмице, у Групи Б ништа није решено, пошто Словенија, Немачка и Француска имају учинак од четири победе и једног пораза. Следи БиХ са две, Литванија са једном и Мађарска без победе.