БиХ није успела поново да изненади Французе, “триколори“ забележили нови тријумф

Кошаркаши Француске савладали су БиХ са 81:68 у мечу четвртог кола Групе Б. Французи су забележили трећу победу, док су Босанци остали на два тријумфа.

Велика борба и лепа кошаркашка предства. Обе екипе биле су под императивом победе, која би обезбедила даљи пласман. Пресудило је искуство Француза у борби са срчаним Босанцима. Имала је и БиХ своје шансе, али неефкасност у последњих пет минута је пресудила у овом дуелу.

Обе екипе ушле су агресивно у меч Французи су успели да зауставе Нуркића оптеретивши га са личним грешкама. Одговорност су преузели Халиловић и Мусу, који су држали БиХ у игри. Након првог периода у коме је резултат био нерешен, Французи су били бољи у другој четвртини.

Босанци су имали минималну предност све до средине другог периода, онда су ривали успели да преокрену резултат и поведу. У самом финишу стигли су до плуса од 10 поена. С том разлико отишло се на велики одмор - 44:34.

Французи успевају да одбију налете ривала током већег дела трећег периода. У финишу БиХ успева да приђе на 52:46. Босанци су заиграли знатно агресивнију одбрану. На паркет се вратио Нуркић и до краја четвртине прилази на минус два - 52:50.

На старту последње четвртине тројком Робертскона БиХ је поново повела. Укупна серија у пет и по минута износила је 13:0. Уследила је резултатска клацкалица у којој су се елипе смењивале у вођству.

У последњих пет минута игре ушло се при вођству Француза од 64:61. Наредна два минута Босанци нису успелиу да смање. Французи користе неефикасност ривала и одлазе на плус седам два минута пре краја.

Босанци су форсирали шут за три, али никако нису погађали. Ривал мирно приводе меч крају за убедљивих - 81:68.

Наредни противник Француза је Словенија, док се БиХ састаје са директним ривалом за даљи пласман селекцијом Литваније.