Британци се држали две и по четвртине, Грчка уписала трећу победу

Кошаркаши Грчке победили су у Милану репрезентацију Велике Британије 93:77 у утакмици трећег кола групе Ц Европског првенства.

Репрезентативци Велике Британије су одиграли солидну утакмицу и након два убедљива пораза успели Грцима да буду равноправан противник током две и по четвртине. Ипак, на крају су доживели још један тежак пораз.

Слично као и у претходној утакмици против Хрватске, држали су се Британци цело прво полувреме, били ефикасни и на паузу после два периода игре отишли са само три поена заостатка.

Водили су чак кошаркаши из Британије 15:8 средином прве четвртине, али је уследила серија Грка 16:0, којом су преузели вођство и до краја утакмице га сачували.

Нису Грци бриљирали, а Британци су били упорни - нису дуго дозвољавали снажнијем противнику да стекне недостижну предност, пришли су средином трећег периода и на само поен заостатка, али се Грчка поново брзо одлепила, повећавала разлику и без проблема у завршници дошла до треће победе на Европском првенству.

Убедљиво најефикаснији међу репрезентативцима Грчке био је Костас Слукас са 21 постигнутим поеном и пет асистенција. Британце је поентерски предводио Лук Нелсон са 17 поена.

Браћа Костас и Јанис Адетокумбо нису ни улазила у игру, а нешто мању минутажу него иначе имао је и Тајлер Дорси.

Велика Британија још увек не зна за победу и тешко да ће у последње две утакмице моћи да се избори за пут у Берлин.