Мађари скупо продали кожу, нова победа Француске

Репрезентација Француске победила је Мађарску са 78:74 у утакмици трећег кола групе Б Европског првенства.

После пораза на старту првенства, Француска је везала два тријумфа и поправила своју позицију у "групи смрти".

Мађарска је одиграла добру такмичарску утакмицу, и ушли у неизвесну завршницу са фаворизованим Французима.

Француска је добила прву четвртину, Мађари другу, али је Француска у трећој дошла до осетније предности која је трасирала пут до нове победе.

Адам Ханга је преузео одговорност у завршници меча, и тројком донео драматичан последњи минут.

Војвода није погодио тројку за вођство, па су Французи дошли до новог тријумфа.

Најефикаснији у победничком тиму је био Јабуселе са 17 поена, 15 је додао Гобер, а Фурније 12.

Адам Ханга је са 18 поена био најбољи појединац на мечу, а Хопкинс је убацио десет.

После три одиграна кола, Немачка је прва у групи Б са три победе, Словенија је друга са две победе и једним поразом.

Исти скор има трећепласирана БиХ и Француска, која је на четвртом месту.

Литванија је пета са три пораза, колико има и последњепласирана Мађарска.