Литванци уложили протест због суђења на мечу са Немачком

Кошаркашки савез Литваније уложио је званичан протест челницима Међународне кошаркашке федерације због суђења на мечу трећег кола групе Б против Немачке (107:109) Европском првенству у Келну, преноси сајт "Баскет њуз".

Литванци тврде да су оштећени на овом мечу, пошто су судије пропустиле крајем треће четвртине да овој селекцији доделе још једно слободно бацање pošto je немачки селектор Гордон Херберт добио техничку грешку.

Литвански кошаркаш Јонас Валанчунас, којег је фаулирао Немац Маодо Ло, шутирао је само два слободна бацања због тог прекршаја. Литванцима је потом додељена лопта, али није изведено још једно слободно бацање.

"Немачки селектор је добио техничку грешку, нисмо добили додатно слободно бацање. Када смо протестовали, делегат је само седео, црвен у лицу, и није урадио ништа. Знам да је требало да добијемо утакмицу, али баш због тог поена смо и играли продужетак. Сада не можемо ништа да урадимо", изјавио је литвански кошаркаш Миндаугас Кузминскас после утакмице.

Његов саиграч Маријус Григонис тврди да ово није први пут да су Литванци оштећени на ЕП.

"Ако судије наставе овако да раде на ЕП, онда не знам ни шта бих рекао за Фибу", рекао је Григонис.

Утакмица је после 40 минута завршена резултатом 89:89, али је Немачка после два продужетка победила са 109:107. Немачка после три кола има три победе, а Литванија