Прво велико изненађење, Белгија ломила, ломила па сломила "фурију"

Кошаркаши Белгије савладали су Шпаниjу са 83:73 у мечу трећег кола Групе А. Обе екипе имају по две победе и један пораз.

Велика борба и велики успех Белгијанаца против Шпаније. Током меча Белгија је чешће била у вођству, Шпанци су се резултатски враћали, у неколико наврата успевали и да преокрену. Међутим, Белгијанци су увек имали спреман одговор, а у финишу сусрета успели су да сломе отпор ривала и стигну до велике победе.

Неизвестан меч, рововска борба од самог старта. Белгијанци су се боље снашли у таквој игри и први период решили усвоју корист резултатом 15:11. У другом делу Шпанци су деловали знатно агресивније: пошто су Белгијаци први постигли кош у другој четвртини, Шпанци серијом од 15:0 преокрећу резултат и у том моменту су имали девет поена вишка – 26:17.

Белгијанци мини-серијом од 5:0 нису дозволили противнику да стигне до двоцифрене предности. До краја тог дела утакмице Белгија је успела да изједначи, али је Шпанија на велики одмор ипак отишла са предношћу од 34:33.

Настављена је неизвесна борба и у трећој четвртини, тимови су се смењивали у вођству. Прво су Шпанци стигли до пет поена предности, Белгијанци су онда преузели иницијативу за вођство од 57:54 пред последњи део утакмице.

На почетку последње почетно вођство Белгијанаца од пет поена анулирала је серија Шпанаца од 6:0.

Ново вођство Белгије, још једном Шпаније и резултат је, шест минута пре краја, 65:65.

Шпанци долазе до три поена предности, али више нису могли: Белгија је успела да изједначи, а два минута пре краја да дође до 78:73. Следи тројка за плус осам, а 45 секунди пре краја постављен је коначан резултат – 83:73

Најефикаснији у тиму Белгије био је Лекомт са 14 поена, њега је пратио Жилет са 11. Код Шпанаца, Вили Хернангомез је убацио 14 поена, а Хуан Хернангомез 11.

У наредном колу Белгија игра против Турске, а Шпанија се састаје са Црном Гором.