Црна Гора се мучила против Бугара, ипак стигла до тријумфа

Кошаркаши Црне Горе савладали су Бугарску са 91:81 у мечу трећег кола Групе А и забележили другу победу на Евробаскету. Ривал и после овог кола није забележио тријумф.

Велика борба, Бугари су пружили снажан отпор, у једном делу меча чак и водили, Црногорци су ипак преломили меч у трећој четвртини. Иако се ривал није предавао, искуснија и технички поткованија Црна Гора је успела да одбије покушаје ривала и стигне до победе.

Прве две четвртине донеле су изједначену игру обе екипе. Црногорци су константно водили, али их није служио шут за три поена (1/12), што су донекле компензовали одличним учинком за два.

Бугари су то искористили, добро су шутирали за три и тако успевали да одрже егал. Средином другог периода Бугарска је повела и минималну предност задржала до краја првог полувремена – 46:45.

Црна Гора је боље отворила трећи период, серијом 12:0, уз две тројке, стигли су до вођства од једанаест поена. Бугари су први кош постигли тек после пет и по минута игре у наставку.

У трећем периоду Црногорцима су кренуле тројке, док је ривал посустајао. У четврту четвртину Црна Гора улази са предношћу од 67:58.

На старту последњег периода Бугари су забележили серију од 6:0 и пришли на три разлике. Уследила је серија тројки, две Црногораца а три Бугара, и резултат је био изједначен после два и по минута игре.

Бугари су успели да поведу, новом мини-серијом од 5:0 Црногорци се враћају на плус три – 78:75. Противник је покушао тројкама да се врати, али лопта није хтела у кош. Црногорци пропуштају неколико напада, нису искористили празан ход у игри ривала.

Пред последња два минута игре, на семафору је стајало 85:80 за Црну Гору. Неколико грешака на обе стране, али време је радило за Црногорце, који успевају да приведу меч крају за коначних 91:81.

Најефикаснији у екипи Црне Горе били су Дубљевић и Дробњак са по 17 поена, Радовић је убацио 16. Код Бугара, Везенков 26, Маринов 20 а Иванов 17.

У наредном колу Црна Гора игра против Шпаније, а Бугарска се састаје са Грузијом.