понедељак, 07.07.2025, 14:16 -> 15:57
Спортско лето на РТС
Врело спортско лето је у току. Завршено је Европско првенство за кошаркашице, а ових дана (па све до 13. јула) у директном преносу на РТС пратимо мечеве на Вимблдону, трећем по реду у сезони и најзначајнијем грен слем турниру.
На Другом програму Радио-телевизије Србије у току су (од 2. јула) преноси утакмица Европског првенства у фудбалу за жене.
Гледаоци РТС-а имаће прилику да од 12. јула уживају и у директним преносима Светског првенства у воденим спортовима. Као и до сада, учесници ће се такмичити у шест дисциплина - пливање, пливање на отвореним водама, синхроно пливање, скокови у воду, слободни скокови у воду и ватерполо. Ватерполисти Србије ће, као олимпијски шампиони, покушати да и освоје прву медаљу на светским шампионатима још од 2017, када су се у Будимпешти окитили бронзом.
Од прве трке на којој је 6. јула остварио одличан пласман, на РТС-у ћемо и даље пратити успехе нашег најбољег возача Душана Борковића на ФИА ТЦР светском првенству, где учествује као возач тима GoTracing уз подршку Expo 2027 Београд.
Почињу и Европске квалификације у фудбалу. На Радио-телевизији Србије овог лета гледаћемо квалификационе утакмице Звезде за Лигу шампиона, Партизана за Лигу Европе, као и Радничког из Крагујевца и Новог Пазара за Лигу конференције.
Посебна посластица за љубитеље спорта свакако ће бити Европско првенство у кошарци, које ћемо на програмима РТС гледати од 27. августа до 14. септембра. Као и претходна три издања, 42. Европско првенство за кошаркаше биће одржано у четири земље. Овога пута у Летонији, Финској, Пољској и на Кипру. По завршетку групне фазе, пласман у осмину финала избориће четири најбоље репрезентације из сваке групе, а онда следе нокаут мечеви све док Европа 14. септембра у Риги не добије новог шампиона. Титулу ће бранити Шпанци, док ће Србија још једном покушати да се домогне првог злата откако је самостална држава.
Коментари