Читај ми!

Етно џез авлија – Милош Бранисављевић квартет

Милош Бранисављевић (1992) је српски бубњар, вибрафониста, перкусиониста и композитор рођен у Београду.

Завршио је студије на Беркли Џез Академији у Бостону (са пуном стипендијом), на одсеку за бубњеве и композицију. Сарађивао је са утицајним музичарима у различитим стиловима. У Бостону је добио награду за најактивнијег бубњара и учествовао је у великим светским пројектима као што су „Zildjian Mega Drum Project” и концерт са Dream Theater-om у Boston Opera House-у. Сарађивао је са џез легендом Филом Вилсоном, за чији је бенд наступао као бубњар и вибрафониста са сопственим аранжманима. Свирао је у разним познатим џез клубовима и концертним салама широм света, од којих се издвајају наступи у Nublu, B&B King-у, Metropolitan Room-у и Symphony Hall-u, Boston Opera House, Concert Gratz Stefaniensall, Elbphilharmonie Hamburg…

Године 2015. снимио је албум „Folk Legacy” у Њујорку са саставом Vladan V3, а у априлу 2016. године учествовао је на Светском дану џеза у Вашингтону, уз сва највећа светска џез имена данашњице.

Оснивач је „Милош Бранисављевић Квартета”, са којим је снимио албум „Far Away” („Тамо далеко”) као први џез вибрафониста и лидер једног бенда у Србији, за који аранжира и компонује музику. Његови класични корени дубоко су урезани у његов музички стил. Београдска филхармонија је поручила од Милоша дело „Encore”, које је написао у рекордном року, за мање од 24 часа. Написао је такође специјално и аранжман „Happy Birthday” у српској варијацији који је премијерно изведен на концерту поводом стогодишњице оснивања Београдске филхармоније. Од његових класичних дела издваја се такође „Concerto for drum set and Orchestra” написан за бубњеве и оркестар.

Добитник је годишње награде за изузетан допринос у раду у Позоришту на Теразијама, где је премијерно изведена представа „Црни лептир” за коју је Милош писао оркестрацију и аранжмане на музику YU Grupe.

У богатој каријери, издвајају се наступи са: Фил Вилсоном, Лин Бивијаном, Грег Хопкинсом, Пласидо Домингом, Зубин Мехтом, Београдском филхармонијом, Berklee Contemporary Symphony Orchestra и многим другим.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом