Уметност интерпретације – Виолончелиста Драган Ђорђевић

Чућете како овај уметник изводи дела Јохана Себастијана Баха, Лудвига ван Бетовена и Антоњина Дворжака.

Виолончелиста Драган Ђорђевић музику је почео да учи са само шест година у свом родном граду Ћуприји, и то виолину према „Сузуки методи”, по којој је и добио надимак по којем је данас познат. Две године касније, преоријентисао се на виолончело, завршавајући студије на Факултету музичке уметности у Београду у класи Сандре Белић. Усавршавање је наставио у Лондону, на Гилдхол школи за музику и драму у класи Стефана Попова, а потом и на Високој школи за музику у Есену, учећи код Јанг Чанг Чоа. Уследили су бројни мајсторски курсеви код значајних солистичких и камерних виолончелиста, као што су Миша Мајски, Борис Пергаменчиков, Дејвид Такено, Давид Григоријан или чланови квартета Велинџер, Такач, Мелос и Албан Берг.

Ђорђевић је био лауреат Међународног такмичења Музичке омладине у Београду и доботник Специјалне награде на такмичењу „Антонио Јанигро” у Хрватској и у Марк-ној-кирхену. Као солиста и камерни музичар, наступао је широм света, са значајним ансамблима и сарађивао са солистима као што су Шломо Минц, Итамар Голан, Тан Дун, Михаил Шербахов, Минчо Минчев, Џон Адамс, Ен Шао, Питер Скалтроп и многи други.

Поред концертне активности, Драган Ђорђевић Сузуки се бави и педагогијом, као професор виолончела на Факултету музичке уметности у Београду, а од 2015. године је и уметнички директор у Школи за музичке таленте у Ћуприји.

Уредница емисије: Ивана Неимаревић

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи