Дневни магазин културе
За данашње издање Културних кругова издвојили смо:
Autor:
Група аутора
Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]
У емисији Културни кругови извештавамо са свечаног отварања 18. Молијерових дана. Гост нашег главног града је истакнути француски писац и теоретичар стрипа, биограф Жака Дериде и Шандора Ференција, Беноа Петерс.
Гошћа емисије биће Тијана Дука, кустоскиња Ликовне галерије Коларчеве задужбине. Разговараћемо о изложби Акорд светла Олгице Лазаревић Васиљковић која ће вечерас бити отворена у овом излагачком простору у Београду.
У РТС клубу у згради Радио Београда вечерас ће бити уприличено ауторско вече поводом стогодишњице рођења нашег чувеног редитеља, књижевника и уредника Павла Угринова. Догађај ће најавити наша колегиница Јована Милованчевић, модераторка разговора.
Овог 12. маја почиње један од најпрестижнијих филмских фестивала у свету - Кански филмски фестивал, те ћемо се подсетити како се на овој смотри седме уметности наша земља представља и каква је овогодишња селекција.
Емисију припрема и води Сара Арсеновић Спајић.
Коментари