Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

Да ли су пре Другог светског рата баш сви емитовани садржаји Радио Београда извођени пред микрофоном „уживо“, или је ипак било и снимања? Када су за потребе радио-станице прибављени први магнетофони? Каква је била музика са плоча које су емитоване првих година, најпре из студија станице „Београд-Раковица“, а затим и из студија станице „Радио А.Д.“ из зграде САНУ?

Одговоре на ова и бројна друга питања даће нам један од најстраственијих истраживача историје радио-програма, опуса Мијата Мијатовића и Софке Николић и значаја народне музике на радио-таласима, човек захваљујући којем данас познајемо садржаје многих снимака од прворазредног значаја за развој наше радиодифузије, али и за нашу усмену историју у целини, стручњак у области информационо-комуникационих технологија и универзитетски професор у пензији Драгољуб Давид Покрајац.

У „Кутији за памћење" емитујемо одломке из разговора Милоша Јевтића са дугогодишњим књижевним критичарем Радио Београда Павлом Зорићем. Ови разговори вођени су за циклус емисија „Гост Другог програма" 1992. године, а Павле Зорић нас је напустио пре тачно две деценије.

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње