Читај ми!

Емисија о радију и радиофонском стваралаштву

У освит обележавања стогодишњице Радио Београда посетили смо ПТТ Музеј у којем је брижљиво чувана врло значајна документација о развоју радио-телеграфије и радио-дифузије у Србији.

Са вишом кустоскињом Љиљаном Ђорђевић, разговарали смо о предисторији радија, о војним радио-телеграфским станицама, прелиставали смо уговоре о концесијама за њихову изградњу, молбе за посао у Радио Београду, писма слушалаца, спискове запослених, пописе инвентара, дописе предузимљивих привредника који су предлагали увођење радио-апарата у средства јавног превоза, возове и такси-возила, документа о оснивању „Друштва пријатеља радио-телеграфије“.

Упознавање са раном историјом радија у нашој земљи, двадесетих и тридесетих година прошлог века, претпоставка је и за боље разумевање његовог значаја данас.

Рубрика „Кутија за памћење" ове суботе доноси нам одломке из разговора Милоша Јевтића са композитором, педагогом и музичким критичарем Марком Тајчевићем. Ови разговори вођени су у емисији Гост Другог програма 1975. године, а ових дана обележавамо четири деценије од Тајчевићевог одласка.

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње