Читај ми!

Милена Тробозић Гарфилд

Гошћа Клуба 2 је Милена Тробозић Гарфилд ауторка књиге „Уметност је наш посао" која говори и о моделима по којима врхунска уметност може постати и самоодржива

 Да је помоћ државе потребна за афирмацију уметности о томе ћемо се безусловно сагласити, међутим ослањање на ту врсту сигурности на коју смо навикнути постаће предмет преиспитивања уметнице Милене Тробозић Гарфилд, али и арт менаџерке у исто време. С искуствима која је стекла у Србији, касније у Америци и са могућношћу компарирања живота „у веома заштићеним условима уметности" и у тржишним, америчким где „настојите да своју идеју промовишете и што боље представите потенцијалним инвеститорима", ауторка прави радикалне заокрете.Какве? Бићемо у прилици да чујемо.
Једно је, међутим,  у њеном приступу сигурно, а то је да се и у уметности за уметност мора зарадити, као и у другим пословима како пракса показује да се то чини, и да се у уметности не може више рачунати на „бесплатан ручак"-дакле, „there is no free lunch". Имајмо у виду и светске примере у том погледу. Књигу „Уметност је наш посао" објавило је Вулкан издаваштво.
 
Аутор и уредник је Мелиха Правдић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње