Читај ми!

Најкраћи дан и Троугао туге

Александар Брадић, Златко Бурић, Матјаж Иванишин и Томас Салвадор

Данашња Филморама биће посвећена фестивалу кратког филма „Најкраћи дан", који ће бити одржан 21. децембра у Дворани културног центра и дан касније у Кваки 22. О програму ове манифестације, којом се сваке године слави Светски дан краткометражног филма, говориће Александар Брадић, један од младих сарадника фестивала.

На репертоару биоскопа у Србији, после премијере на Слободној зони налази се најновији филм Рубена Естлунда „Троугао туге", овенчан Златном палмом у Кану, али и највећим бројем награда европског Оскара. Филм прати богаташе на луксузном крстарењу. Њихов брод се, међутим, у једном тренутку насуче на пусто острво, те су путници суочени са новом реалношћу у којој њихов новац не вреди ништа. У данашњој Филморами чућемо Златка Бурића, који у овом филму глуми руског олигарха, глумца који је званично најбољи европски глумац године.

Прошле недеље су у Београду, у Југословенској кинотеци, одржани Дани словеначког филма, а један од гостију био је млади словеначки редитељ Матјаж Иванишин, аутор филмова „Путник Карпо", о свом колеги, великом Карпу Аћимовићу Години, филмa „Свака добра прича је љубавна прича" и кратког филма „Тако се завршило лето", који је приказан на фестивалу. Чућемо Иванишина, али и Томаса Салвадора, редитеља филма „Планина", који је на Фестивалу ауторског филма добио награде за монтажу и најсинематичнију сцену.

Уређује и води Ана Вучковић Денчић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом