Читај ми!

Еколошки магазин

Чеп за хендикеп

И свако сам чува свој делић Србијице. Јер ми смо вама, а ви нисте нама; неки су рекли, па порекли; обећали - па нису дошли; платили су им, најзад дали обећано и заслужено; застрашивали, претили, подмитили... Зато се, ваљда, не окупимо у исто време на истом месту. Земља мала, а пуно гладних компанија. Kад зину и одгризу комадину - све ће се боље видети. До тада - Јадар, Мајданпек, Рековац, Шодрош... тек на кратко зауставе саобраћај у Београду.

Удружење Чеп за хендикеп прославило је десет година постојања. За то време сакупљено је 550 тона чепова, од зарађеног новца купљено и поклоњено 117 инвалидских колица и ортопедских помагала. У акцију се укључило хиљаду и по школа и вртића у Србији, а постављено је пет хиљада кутија за чепове у стамбеним зградама двадесетак наших градова. Покренуле су се компаније, институције, амбасаде... А почело је тако што су Зорана Мартинова инспирисале сличне приче из Словеније и Турске.

Пројекат Здрава беба - информисана мама у свету хемикалија, формално је завршен. Сада наставља да живи међу педијатрима, фармацеутима, будућим и садашњим мамама, свима који на неки начин учествују у развоју бебе. Токсиколози са Фармацеутског факултета у Београду својим научно утемељеним саветима прешли су и границе Србије.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.  

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом