Читај ми!

Дневни магазин културе

Београдски ирски фестивал

Културни кругови Културни кругови

Autor:
Група аутора

Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]

Од 15. марта до 2. априла у Галерији Ремонт Дејан Голић представиће цртеже на поставци под називом Tightrope Necessity. Изложба обухвата педесетак цртежа различитих формата рађених тушем. Цртежи представљају пресек Голићевог дугогодишњег, континуираног преиспитивања могућих начина на који се језик може ослободити односа доминација и колонизације унутар друштва и достићи апстрактно, али универзално значење. У данашњој емисији биће речи о овој изложби, као и о фестивалу, који је отворен у петак, па само на кратко прекинут током викенда за нама.

Реч је о деветом издању Београдско ирског фестивала, а о програму ће у данашњој емисији говорити Ирац у Београду, директор фестивала Јаш Камински.

Пре пет година направљен је први унос у такозвани Отворени календар Културног центра Магацин у Краљевића Марка. На Отвореном календару на платформи teamup до данас је забележено 10 954 уноса. О овоме, као и о програму Магацина ћемо такође говорити у данашњој емисији.

Уређује и води Ана Вучковић Денчић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом