Степеник

Друштвене мреже

Прва асоцијација на Фејсбук за многе људе су слике слатких беба, веселих куца, забавних видео-клипова и место сусрета са пријатељима. Иако Марк Закерберг  повезивање међу људима сматра основом  Фејсбука, скандал са Кембриџ аналитиком навео је многе кориснике да се запитају да ли желе да остану на овој друштвеној мрежи. Овај догађај само је један од низа примера које Сива Вајдијанатан даје у књизи „Антидруштвене мреже”, покушавајући да освести читаоце и наведе их да размотре свет модерних медија где приватност готово да не постоји, а број оних који манипулишу подацима из вашег живота  расте упоредо са бројем корисника. И да, нису сви заинтересовани да вам продају шампон.

Иако у књизи обрађује друштвене мреже, Сива Вајдијанатан углавном говори о Фејсбуку као најраширенијој мрежи, која броји око две милијарде чланова. Огромна мрежа као да се отела контроли оснивача или како каже аутор: Проблем Фејсбука је у Фејсбуку.

О књизи „Антидруштвене мреже”, Сиве Вајдијанатана, коју је објавио Клио, у емисији Степеник разговарамо са проф. Мирољубом Радојковићем, рецензентом издања.

Аутор емисијe је Светлaна Јајић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње