Чекајући ветар

Еколошки магазин

Зграда може да буде зелена оаза, да служи као електрана и енергетско складиште. Притом, што је "паметнија" - требало би да буде једноставнија, каже професор Манфред Норберт Фиш, директор Института за енергетски дизајн, соларне технологије и управљање технологијама зграда,  Архитектонског факултета Техничког универзитета у Брауншвајгу.

Замислите да живите у мирној улици, у коју понекад свраћају веверице, имате свој бунар... и онда, тик поред вас, неко почне да расклапа старе аутомобиле и белу технику. Хемикалије из акумулатора и фреон по читав дан натапају земљу... и тако осам година. Обраћате се свима који су надлежни, али најконкретније што сте до сада добили су бомба у дворишту и батине безбол палицом. Чућете Атилу Кењереса.

Удружењу "Чеп за хендикеп" помогли сте да у овој години сакупи преко 63 тоне пластичних чепова и тиме набави 21 ортопедско помагало. Међу добитницима признања за допринос акцији је и наставник Милорад Ђурић из ОШ "Лаза Костић", као и Бранимир Башић, директор "Гранпласта", прве фирме за рециклажу пластике у Србији.

Прошле недеље напустила нас је Верица Гбурчик, уз коју су многи добили прва сазнања о метеорологији и клими. О њеној дугогодишњој сарадњи са емисијом Чекајући ветар, говори Бранислав Маринков.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом