Спорови у култури

Оцена др Станише Тутњевића, објављена у последњем броју "Свезака" Задужбине Иве Андрића, да се готово на прсте једне руке могу набројати највећи писци српске књижевности који имају критичко издање, делује забрињавајуће.

Када је о делима Иве Андрића реч, у истом тексту читамо да се појавила иницијатива за почетак рада на оваквом типу издања Андрићевих дела, да је Филолошки факултет Универзитета у Београду иницирао више разговора о тој теми и у сарадњи са Андићевим институтом из Вишеграда предложио издавачки концепт.

У овом часу упитаћемо се шта је потребно да би се урадило критичко издање, каква организација посла. Како се обезбеђују и оспособљавају кадрови за такав рад? У чијој надлежности је финансирање оваквих пројеката?
У данашњем разговору ћемо се ипак задржати на Андрићевом делу јер је готово несхватљиво да је једини наш нобеловац без критичког издања свог дела.

Гости ауторке и уреднице Мелихе Правдић су доктори и професори књижевности Станиша Тутњевић, Душан Иванић и Петар Пијановић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње