Чекајући ветар

Еколошки магазин

Светски дан борбе против сиде и овог 1. децембра обележава се низом манифестација. Трајно излечење болести још није могуће, али се ради на тражењу лека, а и терапијом је омогућен дужи и квалитетнији живот особама зараженим ХИВ вирусом. У Србији се, због страха од резултата, реакције околине и дискриминације, људи тестирају касно - када је вирус већ у поодмаклој фази. Инфицираност се код нас и даље повезује са геј популацијом, проституцијом и наркоманијом.
Гост у нишком студију је проф. др Бранислав Тиодоровић, епидемиолог, а осим о сиди и ХИВ-у биће речи и о еболи - има ли још опасности од ширења епидемије и да ли би број умрлих у Африци био мањи да су се више питали антрополози, а мање западна медицина.

Ако се усвоји нови Предлог закона о комуналној полицији - ових службеника би било пет пута више него до сада, а добили бисмо и анималну полицију. Идеја је да ветеринари прођу обуку за комуналне полицајце, па да онда један човек може и да проверава чиповање и да легитимише. Замишљено је да "чувају људе од животиња и животиње од људи". Друштва за заштиту животиња се овоме противе јер, како кажу, нити ће тиме бити решен проблем паса луталица, нити ће се ишта добити у заштити животиња. Сумњају да ће идеја бити искоришћена и за нешто што се противи важећем Закону о добробити животиња. О томе говори Милица Ранковић, председница Удружења "Феникс".

У вестима из области екологије, између осталог, чућете и о аутобусу са британских путева који ради на људски измет - производња "горива" је гарантована и непресушна, издувних гасова је мање, а заштита околине боља.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње