Читај ми!

Душан Микља

Душан Микља рођен је у Београду, где се и школовао. Дипломирао је на Филолошком факултету у Београду, на Групи за енглески језик и књижевност. У животу се највише бавио речима – као професор, преводилац, новинар и писац. Аутор је више романа, збирки прича, путописно-есејистичке прозе, животописа, драма, радио-драма и публицистичких дела. Много је путовао и боравио више година у Африци, одакле је као дописник извештавао о драматичним историјским догађајима. Лично је познавао многе државнике, али и герилске вође.

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Душан Микља је о природи света и смислу постојања сазнања стицао посматрањем. То посматрање омогућио му је сам његов живот. Читање, превођење, писање новинарских и књижевних дела, а превасходно бројна путовања, на којима је упознао многе занимљиве људе и доживео разне авантуре  – извор су из којег је он црпао своја сазнања. Једна од његових књига носи назив ''Галерија''. Она је замишљена као својеврсни изложбени простор у коме се налазе, као на правој изложби, слике пишчевих сећања и имагинације, слике на којима се додирују и укрштају прошлост, садашњост и будућност.

У простор те своје унутрашње галерије, Душан Микља увешће нас и вечерас.

Аутор емисије: Војислав Карановић

 Музички уредник: Катарина Тошић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом