Суша узела данак

Села у Србији се константно празне. Млади одлазе у градове али и у иностранство. Све празнија сеоска домаћинства ослањају се на старију популацију. Млади који остану на својим газдинствима ослањају се и на програме, пројекте и фондове европске уније. Уз константну едукацију и улагања циљ је да се обнове рурална напуштена подручја и тиме трајно осигура повратак младих у сеоске средине. Млади данас у сеоским срединама који ипак одлуче да се баве неким видом пољопривредне производње најпре улажу у набавку нове пољопривредне механизације, али и у сеоски туризам и прерађивачке капацитете.

Три генерације у породици Ћирић у Крупцу надомак Пирота веома озбиљно се бави сточарском производњом. Ту су краве, свиње, овце. И оно што је веома битно деца планирају да остану на имању. Некад је код Ћирића било преко 200 оваца. Данас их је упола мање а то је зато што су много уложили у производњу и производе од крављег млека рекао нам је Миљан Ћирић.

Жетва пшенице у јужном Банату је завршена, а Олаш Андраш из Дебељаче први пут је покосио спелту, коју ретко ко још узгаја у нашој земљи. Каже да је све радио без употребе хемијских препарата и да је задовољан родом.

 

Уредник емисије Душан Величковић

Недељом за село

Autor:
Душан Величковић

Аграрна политика, пољопривреда и живот на селу, то су теме емисије Недељом за село која се емитује нa таласима Првог програма Радио Београда од 16. јуна 1946. године. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом