субота, 18.01.2025, 10:05 -> 10:01
štampajПочео Пројекат ГДС-а о насиљу над старијим женама
Геронтолошко друштво Србије (ГДС) више од пола века окупља стручњаке из области геронтологије и геријатрије, како би се те области развијале у складу са потребама и трендовима заједнице. Асоцијација подстиче међугенерацијску сарадњу и солидарност и бори се за бољи положај старије популације. Недавно је добила Пројекат министарке без портфеља Татјане Мацуре, задужене за област родне равноправности, спречавање насиља над женама и њихово политичко и економско оснаживање. О циљевима пројекта ћемо разговарати са председницом Геронтолошког друштва Србије (ГДС) Наташом Тодоровић.
У рубрици радио-портрет ћемо емитовати веома занимљиву причу о једном нашем исељенику који је напустио Србију половином прошлог века и прекинуо сваки контакт са својом породицом. Загонетка шта се са њим десило, мучила је његове најближе неколико деценија, све до недавно.
Ова прича је била инспирација за књигу „Остаци америчког сна“, ауторке Александре Радошевић у којој је описала живот нашег исељеника Јована Радаковића који је проглашен мртвим, а онда се недавно појавио, потврдио да је жив и потом убрзо преминуо.
Манифестација „Чукарички ликовни салон“ у „Галерији 73“ је, због великог интересовања, продужена до 21. јануара. Као и сваке године Галерија на Бановом Брду, уз подршку градске Општине Чукарица, додељује аутору најбољег изложеног рада признање „Полексија Тодоровић“. Награда се састоји од плакете и новчаног дела. Ове године је припала сликару Александру Ђурићу.
Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.
Музички уредник Петар Вукосављевић.
Радио Београд Један, 10:05.
Насловна страница – Наташа Тодоровић (Фото/М. Стојадиновић)
Autor:
Марина Стојадиновић
Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]
Коментари