Читај ми!

Тајна енглеске сарме

У години која је на измаку наш и ваш Радио Београд прославио је онај најокруглији, стоти рођендан. Овај јубилеј био је дивна прилика да се са вама присетимо многих лепих тренутака које смо доживљавали заједно: ми пред микрофоном, а ви уз ваше радио-пријемнике. Нека онда у тој атмосфери ушушканости у многе лепе успомене на ближа и даља минула времена протекне и ова новогодишња епизода наше емисије, коју смо назвали ''Тајна енглеске сарме''.

Нудимо вам специјални новогодишњи аранжман! Времепловско крстарење радио-таласима на лађи ''Код два бела голуба'', током ког ћемо отпловити три фртаља века уназад, у последње сате 1954. године. Место радње: Београд! Још конкретније: стан породице Николић, рецимо, негде овде, у нашем комшилуку, можда баш у Хиландарској, на другом спрату једне од оних лепих предратних зграда.

Ту ћемо упознати чланове ове породице. Главу породице, Озрена, његову жену Ружу, и њихово двоје деце: ћерку, бруцошкињу Соњу, и сина Марка, који је дипломац. Врцави разговори који се одвијају на танкој граници између сна и јаве, тајни рецепт за прављење сарме, учење енглеског из лекција објављиваних у листу Политика и обиље музике из педесетих учиниће овај дочек сасвим посебним, како члановима породице Николић, тако и свима онима који се затекну уз ову емисију ''Код два бела голуба''. Говорећи о дочеку нове 1955. године, ова емисија нас истовремено полако води ка нашој новој 2025. години.  

Аутор текста: Вуле Журић

Глумци: Милан Цаци Михаиловић, Јадранка Селец,  Жељко Максимовић и Ивана Аџић

Музички уредник: Душан Ђукић.

Уредник емисије: Војислав Карановић.

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом