Читај ми!

Од маргине до главне бине

“Распевани јунаци: Од маргине до главне бине”, је назив пројекта током којег ће бити одржана серија трибина и концерата групе Кал. Циљ пројекта је унапређење дијалога кроз јачање културног и креативног сектора и развијање његовог потенцијала

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

 У данашњој емисији откривамо тајну о лику рудара са некадашње хиљадарке - новчанице коју добро памте сви који су живели у СФРЈ. Реч је о Арифу Хералићу, Рому из Зенице.

Песма „Ђурђевдан“, крије језиву причу, сведочи за РТС др Жарко Видовић, преживели сведок који је са још 3.000 Срба и муслимана био заточен у сарајевским казаматима.

Емисију припрема и води Уна Бериша.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом