Скок за историју

За нама је један од успешнијих дана у новије време када је спорт у питању - у кратком року, за мање од 24 сата, одбојкашице су победиле Словенију на ЕП, потом је Ивана Вулета волшебним скоком од 7,14 метара оборила национални рекорд и постала првакиња света у својој дисциплини, да би све додатно засладио Новак Ђоковић, који је издоминирао у Синсинатију и, после беспоштедне спортске борбе, освојио турнир у Синсинатију, савладавши свог главног и тренутно јединог правог конкурента на свету, Карлоса Алкараза.По завршетку дуела, Новак је изјавио светској јавности да је то био тежак меч, али да због таквих и даље игра и не помишља да рекет одложи у страну.

Ваља забележити да је у конкуренцији дама најбоља била Американка Коко Гоф, која је у финалу победила чешку тенисерку Каролину Мухову са 6:3, 6:4. Американка је тако освојила пету титулу ове сезоне, прву у каријери на мастерс турнирима и истовремено постала најмлађа освајачица Мастерса у Синсинатију. Враћамо се нашим спортисткињама, у овом случају одбојкашицама, које су без пардона славиле у прва два меча ЕП без изгубљеног сета. Лако су савладале Украјину и Словенију, данас је на реду Пољска, од 17 часова и уз пренос на Првом тв каналу РТС-а. Знатно тежи ривал од претходних, вероватно ће то бити и пресудна утакмица за прво место у групи А на шампионату Старог континента.

После победе против Кине са 87 : 64 у првом мечу, кошаркаши Србије са Бразилом на турниру у Шенжену играју последњу припремну утакмицу уочи Светског првенства, које ће бити одиграно од 25. августа до 10. септембра у Јапану, Индонезији и Филипинима. Наша база ће, макар на старту, бити Манила. До одласка, ето још једног теста, и то са `кариокама`, да се Светислав Пешић још једном увери у квалитет тима којим располаже за СП.

Говорићемо и о редовним првенственим колима Супер и Прве лиге у фудбалу, затим о почетку шампионата за даме у истом спорту, као и медаљама које су освојили наши џудисти Александар Кукољ ( злато) и Милица Жабић ( сребро) на Гран прију у Загребу. Емисију припрема Спортска редакција Радио Београда 1.