Читај ми!

Колико користимо оловку и папир?

Све мање пишемо руком. Деца од раног узраста користе телефоне и рачунаре, али и одрасли све ређе употребљавају оловку и папир уколико желе нешто да забележе. Данас су ретки они који своје мисли записују у дневник. Тек школарци и студенти користе прибор за писање, али се неретко јављају потешкоће, нарочито у млађем узрасту. О томе ћете више сазнати из раговора Иванке Јоксимовић са психологом Драгицом Павловић, професорком на Филозофском факултету у Београду и Јасном Јанковић, професорком српског језика и књижевности.

Сличном темом се бавимо и у нашем питању јутра и позивамо вас да нам кажете када је најприкладније, у ком узрасту, да се дозволи деци да користе мобилни телефон.

У Голупцу су недавно, гости били председници шест општина из Румуније који су потписали иницијативу за изградњу моста преко Дунава да би државе биле боље повезане. То би био једини мост на пола пута између Смедерева и Кладова у дужини од 250 километара који би олакшао живот и кретање за милион и по становника са обе стране Дунава и подстакао привредни развој. О томе нам овог јутра причу доноси Александра Марковић.

Наша гошћа овог јутра је Далиборка Николић,експерткиња за комункације у ЕУ инфо центру која ће најавити конкурс за Национално фото такмичење под називом Вештине у фокусу.

Уредник и водитељ Биљана Шујдовић.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом