Вести из света спорта

Кошаркашка репрезентација Србије до 18 година играће вечерас против од 20 часова и 30 минута против Шпаније у финалу Европског првенства у Нишу. Наши млади кошаркаши су јуче у полуфиналу савладали Немачку са 65:54 у нишкој дворани Чаир. Шпанија је била боља од Франуске са 70:58. Пре финала, на истом месту играће се меч за треће место, од 18 часова на терену ће се за бронзану медаљу борити поражени полуфиналисти Француска и Немачка.

Почела је нова сезона фудбалске Суперлиге Србије. Данас ће на програму бити 3 утакмице. Од 18 часова и 55 минута у Крушевцу се састају Напредак и Железничар из Панчева. У истом термину Нови Пазар дочекује Раднички из Крагујевца, а дерби кола одиграће Црвена звезда и Војвдоина од 20 часова.

Јуче је Партизан после велике драме поделио бодове са ТСЦ-ом у Бачкој Тополи било је 3:3. У првом полувремену виђен је један преокрет. ТСЦ је повео са 1:0 у 12. минуту голом Антонића. Изједначио је Натхо у четрдесетом, а само три минута касније Белић је донео предност црно-белима од 2:1. Дубоко у надокнати првог дела игре, после интервенције ВАР собе досуђен је пенал ТСЦ-у, а Ђаковац је изједначио на 2:2. На старту другог дела игре Натхо је промашио пенал за Партизан, касније му се реванширао Ђаковац истом мером. Партизан је одмах након промашаја Ђаковца са беле тачке повео у 79. минуту са 3:2. Нападач црно-белих Калулу добио је други жути картон у 95. минуту, после чега је уследио корнер и гол Стојића за коначних 3:3.

Првенство је стартовало победама Чукаричког и Спартака. На Бановом Брду домаћин је са 2:0 био бољи од Радничког из Ниша, док је у Суботици Спартак са 2:1 победио дебитанта у Суперлиги, ИМТ са Новог Београда. Вождовац је на свом терену одиграо без голова са екипом Јавора из Ивањице.

После данашње три утакмице, сутра је термин последњег меча првог кола Младост – Радник. Подсећамо да титулу првака брани Црвена звезда.

Српски тенисер Ласло Ђере наступиће од 15 часова у финалу АТП турнира у Хамбургу против Немца Алегзаднера Зверева. Ђере је до финала дошао после победе над Кинезом Жижен Жангом са 2:0 у сетовима. Зверев је у два сета победио Артура Филса. Иначе, ово ће бити Ђереово пето АТП финале и сутра ће се борити се за трећу титулу у каријери.

Уредник и водитељ:  Дејан Николић