Читај ми!

Пачја школа

Стално ми пребацују како сам против друштвених мрежа, шеровања, лајковања, твитовања и разних приватних објављивања, па сам решила да се мало ближе упознам са тим феноменима. И, сазнала сам да друштвене мреже задовољавају пет људских потреба. То су потребе за учењем, припадањем, маштањем, развојем и напредовањем. Све те потребе имам и ја, али како да се развијам и напредујем ако су друштвене мреже лоши учитељи?

Ево, на пример, једна моја пријатељица редовно са друштвених мрежа скида објаве о правопису и прослеђује их даље јер каже да се ту сваки час нешто мења, па да буде у току. Пасји посао за човечију радозналост, божју плату и врапчији мозак. А, не, каже она, посао јесте пасји, али радозналост је човечја, плата божија, а мозак врапчји. Али не њен него мој јер не знам кад се користи наставак - ји, а кад -ији код присвојних придева. Као, била је нека правописна објава о томе и она је све то научила. Ђавола научила, у тој њеној објави скоро све је било погрешно.

Глумица - Јадранка Селец

Аутор и уредник - Мирјана Блажић

Српски на српском Српски на српском

Autor:
Мирјана Блажић

Свака грешка у језику има своју причу. Ко нађе грешку, ваљаће му и објашњење, ко не нађе, нека слуша причу, наћи ће се грешка сама. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом