Међу световима свет

Где сте били када сте чули да је умро председник Тито, шта сте радили када сте чули прву сирену у 1999. и са ким сте гледали утакмицу када смо победили у Индијанаполису?

Ако бисте питали неколико људи, који су били савременици истог догађаја, да вам препричају шта се десило, вероватно бисте добили неколико прича које се разликују макар по перцепцији говорника или броју детаља. Када колективно сећање рашчланимо на појединачно, добијамо субјективне доживљаје који су лични и често не морају бити у директној вези са оним што се и како објективно догодило.

Од чега зависи како се сећамо неких догађаја? Има ли истине у Балашевићевом стиху да је сећање "смешна лупа, која ситне ствари увеличава"? Због чега су нам неки догађаји из прошлости потпуно искривљени и зашто неке ствари памтимо лако, а неке никако?

О психологији сећања разговарамо са психологом и психотерапеутом Сањом Станић.

У другом сату слушаоци могу поставити питање гошћи у директном програму или путем Инстаграм странице емисије.

Аутор и водитељ је Милица Ђилас.

Ноћни програм Ноћни програм

Autor:
Група аутора

Сваке ноћи, од поноћи до четири ујутру, са слушаоцима ће бити водитељи и гости у студију, а из ноћи у ноћ разликоваће се и концепт програма, тако да ће слушаоци моћи да изаберу ноћ која највише одговара њиховом укусу, било да желе да слушају оперу или их интересује технологија. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње