Читај ми!

Акваријум у Крагујевцу

У Крагујевцу, на Природно математичком факултету, живи водени свет, тачније, један његов део, чува се у акваријумима, који су део јавног изложбеног простора. Можете да пратите речни ток, од горњег и средњег до ушћа и да упознате начин живота риба, ракова, водених гмизаваца, корњача, и сазнате много тога о врстама које живе под водом.

Иако немамо ни океане, ни тропске пределе у акваријумима на ПМФ у Крагујевцу можете да завирите и у тај раскошни животни свет, где морско биље бујно у свом зеленилу, а живи свет прши од јарких боја и чудних облика. Пиране из Амазоније, морске рибе и звезде, и шкољке и медузе.

Овај комплекс данас је прерастао у Центар за рибарство и очување биолошке разноврсности копнених вода, јер акваријуми не служе само у сврху приказивања животињског и биљног воденог света, већ имају и функцију очувања биолошке разноврсности угрожених врста у вештачким условима.

Акваријум ПМФ у Крагујевцу, са више од две стотине појединачних акваријума и тераријума, чија укупна запремина воде износи око 60 хиљада литара, привлачи све већи број посетилаца који желе да се упознају са биљним и животињским светом под водом. Елизабета Арсеновић и Мирјана Никић воде вас у шетњу кроз својеврсну изложбу воденог света, са докторком биолошких наука Симоном Ђуретановић, из Института за биологију и екологију Природно математичког факултета у Крагујевцу.

 

 

Којекуда Којекуда

Autor:
Аутори: Елизабета Арсеновић и Мирјана Никић

Емисија Радио Београда 1 која ће вас, баш како јој и назив говори, водити од Келебије до Медвеђе, од Бајине Баште до Неготина - у сеоца и градове, у прошлост и будућност, у стварно и могуће. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом