Читај ми!

Међу световима свет

На улазима библиотека у античкој Грчкој писало је да су то ,,места за лечење душе", па први трагови библиотерапије сежу далеко у прошлост. Читањем се долазило до знања, решења, спознаја, проналажења сопствених истина кроз туђе, утврђивала се вера. И данас је тако.

Ипак, многе књиге су током векова биле забрањиване због погубног утицаја на појединца или друштво у целини - или макар због бојазни од тога. Много је убистава стављено на терет појединих књижевних дела, али се, исто тако, бројним књигама приписује да су читаоцима промениле живот на боље.

Може ли књига бити психотерапијски лек и колика је успешност библиотерапије? За какву врсту тегоба се она препоручује? Да ли се библиотерапија разликује од читања књига из хобија? Каква је улога идентификације у библиотерапији и може ли она донети контрефекат? Постоји ли у библиотерапији опасност од ретрауматизације?

Гошћа емисије биће шеф Дневне болнице за адолесценте Института за ментално здравље, психијатар и психотерапеут др Жељка Кошутић.

У другом сату слушаоци у директном програму могу поставити питање гошћи.

Аутор и водитељ је Милица Ђилас.

Ноћни програм Ноћни програм

Autor:
Група аутора

Сваке ноћи, од поноћи до четири ујутру, са слушаоцима ће бити водитељи и гости у студију, а из ноћи у ноћ разликоваће се и концепт програма, тако да ће слушаоци моћи да изаберу ноћ која највише одговара њиховом укусу, било да желе да слушају оперу или их интересује технологија. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње