Читај ми!

Доброчинство, одувек на добром гласу у Србији

Србија има дугу традицију доброчинства. Још у 19. веку су се оснивале фондације и задужбине, а током различитих хуманитарних криза појединци  су често исказивали високи степен солидарности. И сада су грађани врло ангажовани у различитим хуманитарним активностима, најчешће за потребе лечења деце у иностранству. О томе како је филантропија схваћена код нас и шта ће бити у фокусу филантропске заједнице у предстојећој години разговараћемо са Маријом Митровић, директорком за филантропију и партнерства Траг фондације. Осврнућемо се и на сам феномен филантропије, посебно корпоративне, која врло често мање доприноси онима којима би била најпотребнија, а више самим добротворима или  онима којима такав вид помоћи није суштински неопходан.

Представићемо и Центар за друштвени и лични активизам и развој, који је основан да би подстакао људе на лични ангажман и на креирање амбијента за напредак у свакодневном животу. Позваћемо вас да, уколико желите, учествујете и на њиховом конкурсу "Моји мотиви - како преживети време пандемије" који ће трајати до 30. децембра, а више ћемо чути од суоснивача центра Јелене Николић.

Говорићемо и о томе да ли се исплати бавити се воћарством у Србији, потом о радиоаматеризму, а најавићемо и богати програм он лајн дочека обе Нове године које су пред нама у размаку од две седмице, а у организацији организације "Нови Сад - Европска престоница културе 2022".

Са вама - Елизабета Арсеновић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње