Читај ми!

Светски дан чистог ваздуха

На прагу још једне зиме и сезоне грејања још једном се подсећамо значаја чистог ваздуха, како за нас људе, тако и за сва жива бића на планети. После прошле зиме, када смо буквално могли да видимо ваздух, надамо се да ће ове сезоне ситуација бити макар мало боља, јер није много тога учињено да би се значајно поправила.

Какав ваздух дишемо и колико смо свесни његовог значаја - питање је које ћемо поставити слушаоцима у нашој редовној рубрици "Питање јутра" поводом Светског дана чистог ваздуха. 

Регулаторнотело за електронске медије (РЕМ) расправљало је о нацрту Правилника којим би се приказивање тзв. реалити програма ограничило на термине после 11 сати увече. Међутим, овај документ није усвојен, а који су разлози пренеће нам члан РЕМ-а Слободан Цвејић, професор Филозофског факултета у Београду.

Разговараћемо с још једним чланом академске заједнице - Небојшом Ђурићем, вишим асистентом на Артихектонско-грађевинско-геодетском факултету у Бањалуци, који је решио један математички проблем стар 40 година

Чућемо и каква су очекивања туристичких радника пред очекивану одлуку о осигурању и лиценцирању која би требало да олакша рад у области која је највише погођена мерама борбе против Ковида-19. Такође, говорићемо и о припремама за предстојећу сезону на Копаонику.

Најавићемо фестивал ангажованог филма "Слободна зона" који почиње 5. новембра, као и изложбу "Интеракција 2020" која почиње 3. новембра у Дому омладине Београда, а заједнички је организују студенти Факултета ликовних уметности и студенти Одељења за историју на Филозофксом факултету у Београду.

Пред крај емисије укључићемо у програм и нашег дописника из Немачке који ће нам пренети како је протекао први дан примене рестриктивних мера у најмногољуднијој земљи Европе.                   

Уредник и водитељ Миша Стојиљковић.             

Будите уз Радио Београд.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом