Зоран Ковачић Чивија, кошаркашки тренер

Гост 414. емисије је кошаркашки тренер Зоран Ковачић-Чивија. У каријери дугој 42 године тренирао је више од 4000 кошаркаша и кошаркашица углавном млађих категорија. На више од 1500 утакмица екипе које је водио освојиле су 131 медаљу.

Између осталог, био је у стручном штабу кошаркашица Црвене звезде које су 1979-те тријумфовала у Купу европских шампиона. Са играчицама црвено-белих је освојио две титуле државног првака и три Купа. Са Ковином Куп Југославије, а подгоричку Будућност је довео до шампионске титуле у домаћем првенству. Са јуниорском репрезентацијом освојио је сребрну и бронзану медаљу на Светским првенствима. На Европским првенствима са јуниоркама: две златне, сребрну и две бронзане медаље, а са кадеткињама златну и сребрну. Осам пута је проглашаван за најбољег тренера Југославије у женској кошарци. У Бугарској са Левским из Софије освојио је дуплу круну.

У емисији ће између осталог говорити: о настанку кошаркашког клуба Карабурма. Како се догодило да веома млад постане тренер? О првој утакмици коју је самостално водио. Од којих тренера и играча је највише научио? О својим највећим тренерским успесима. Због чега је неки пут на тренинзима намерно изазивао свађу са играчицама, а на који начин је стицао њихово поверење? Зашто се никад није шишао на дан утакмице? О својим мотивационим говорима, ритуалима, начину живота по завршетку тренерске каријере...

Аутор Мирослав Нешић.

Радио Београд Први програм од 16 до 17 часова.

Спортски споменар Спортски споменар

Autor:
Мирослав Нешић

Спортски споменар је посвећен историји нашег спорта. Говорећи о својим почецима, успонима и падовима, поразима и победама, највећим успесима, истакнути спортисти који су се тамичили у протеклих седам деценија стварају слику спорта на овим просторима. [ детаљније ]