Новости дана

У северној Косовској Митровици у току су радови на изградњи нове бетонске конструкције која ће бити део шеталишта у главној градској улици. На северу Покрајине нова два инцидента. Пронађена је бомба у дворишту Водовода у близини села Суви До, док је у Митровици избио пожар који је захватио канцеларије Удружења Руско-српског пријатељства.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Заштитник грађана Саша Јанковић, који је раније најавио да ће се кандидовати на председничким изборима, поднео је данас Скупштини Србије оставку на ту функцију.
"На основу Закона о Заштитнику грађана подносим оставку на функцију Заштника грађана", написао је Јанковић у оставци коју је доставио парламенту. 

У Скупштини града Београда уручене су златне и сребрне плакете за "Најплеменитији подвиг године", које традиционално додељују "Вечерње новости". Плакета за најплеменитији појединачни подвиг уручена је 19-огодишњем Давиду Марковићу из Церовца код Смедеревске Паланке, који је власнику вратио изгубљених 700 хиљада динара, иако је радио на грађевини за дневницу од 10 евра, а данас је без посла.

За најплеменитији колективни подвиг заслужни су припадници краљевачког одреда Жандармерије који су од личних примања одвајали како би купили стан породици колеге Стевана Синђелића који је страдао на дужности. Академик Матија Бећковић, који је председавао жиријем за доделу плакета, рекао је да су награђени хероји за сва времена.

Уредник и водитељ: Мирослав Војводић

Уредник вести: Марица Сердар

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом