Ухвати дан

У оквиру емисије емитујемо: 06:03 Јутарњи дневник; 06:35 Догодило се на данашњи дан; 07:00 Вести; 07:05 Добро јутро децо; 08:00 Вести; 08:10 Српски на српском

Родитељски портал Бебац затражио је од Владе Србије да обустави наплаћивање солидарног пореза породиљама на закаснеле, па потом обједињене накнаде за породиљско боловање. Тим поводом јавља нам се уредник тог портала, Ивана Брцан.

Овог јутра чућемо и како је протекла акција Инспекције рада у Нишавском округу. Њен циљ био је да се утврди колико људи ради на црно. Јавља наш репортер Озрен Рашић.

Од осталих садржаја издвајамо:

Најавићемо трибину која је данас на програму у београдском Дечјем културном центру. Тема је намењена средњошколцима, односи се на дилему младих у Србији ''отићи или остати''. Биће приказан и филм ''Куда даље?'', редитељке Јелене Раденовић. Са њом разговарамо и о филму и о трибини.

Наш репортер Реља Трајковић био је на промоцији књиге ''Јесмо ли преварени'', новинара и некадашњег генералног директора РТС-а, Александра Тијанића.

Чућемо како ће изгледати курсеви самоодбране намењени дамама. Сваког наредног викенда одржаваће се у Установи културе ''Палилула''. Организатор је Спортско удружење ''Анти рејп група''. Они данас отварају и први Анти рејп центар у региону. Гост јутра је њихов представник, Анђелка Милићевић.

Музеј Града Новог Сада приређује изложбу посвећену епископу бачком Иринеју Ћирићу, човеку заслужном за спасавање 3000 деце и мајки из мађарског концентрационог логора током Другог светског рата. Тамо је била наша Бојана Каравидић.

Са вама је Чедомир Савковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом