уторак, 08.07.2014, 15:00 -> 14:12
Новости дана
Премијер Србије Александар Вучић у наставку дводневне посете Москви састаће се са председником Русије Владимиром Путином. Како је најављено из Кремља, Вучић и Путин ће разговарати о низу питања из области билатералних односа, еконoмске сарадње и других.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Израелска војска је рано јутрос више пута из ваздуха напала појас Газе, као одговор на неколико десетина ракета које су испалили припадници палестинског исламистичког покрета Хамас, преносе светске агенције. У тим нападима рањено је 17 људи, међу којима седморо деце и две жене. Војска је саопштила да су ваздушни и поморски напади за циљ имали око 50 локација.
Градоначелник Панчева Павле Раданов прогласио је ванредну ситуацију у том граду због повећаног броја комараца и спречавања епидемије грознице Западног Нила, као и због мера које треба да буду предузете у њиховом сузбијању. Лекари поручују - нема разлога за панику, епидемије нема, а из Биозавода - да се не може говорити о најезди комараца после поплава, већ само о благом повећању њиховог броја у односу на прошлу годину.
Уредник и водитељ: Светлана Живковић
Коуредник: Наташа Ракетић
Уредник вести: Небојша Николић
Радио Београд 1, 15.00
Коментари