понедељак, 22.10.2012, 15:00 -> 13:18
Новости дана
У Београду се одржава 12. економски самит под називом "Стварање целовите слике о будућности Србије". На самиту ће говорити премијер Ивица Дачић и министар финансија и привреде Млађан Динкић. На дводневном скупу учествоваће домаћи и међународни експерти и финансијски и политички стручњаци.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Припадници покрета Самопредељење протестовали су испред зграде косовске Владе у Приштини, због сусрета српског премијера Ивице Дачића и косовског Хашима Тачија у Бриселу, и најављеног дијалога Београда и Приштине. Полиција је интервенисала. Има и повређених.
Кандидати за председника САД, Барак Обама и Мит Ромни вечерас ће се, у граду Бока Ратон на Флориди, сучелити у трећој, последњој, телевизијској дебати чија је тема спољна политика која је током целе предизборне кампање била у сенци економије. Недавно убиство америчког амбасадора Кристофера Стивенса и још три Американца у Бенгазију донекле је вратило међународне теме у фокус кампање.
Уредник и водитељ: Наташа Ракетић
Уредник вести: Душан Груден
Радио Београд 1, 15.00
Коментари