Новости дана

Осумњиченима у афери "Агробанка", после саслушања код истражног судије, одређен је притвор до 30 дана, сазнаје наша телевизија. На решење о притвору ухапшени и браниоци имају право жалбе од три дана Већу Вишег суда.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Милан Антонић, син Душана Антонића ухапшеног у афери "Агробанка, који је недоступан Тужилаштву, јавио се Дирекцији полиције из Црне Горе где је на летовању и рекао да није побегао и да одмах креће за Србију како би се јавио Тужилаштву.

Полиција трага за Слободаном Ратковићем, замеником директора предузећа Хедкомерц из Београда, а како се незванично сазнаје он је тренутно у Хрватској. У МУП - у Србије наводе и да би истрага могла да обухвати још неке банке које су истим предузећима и појединцима одобравале кредите на сличан начин као што је то радила и Агробанка.

На Светој гори, на удаљености око три километра од манастира Хиландар, и даље букти пожар. На том подручју, грчки премијер прогласио је ванредно стање. Начелник сектора за ванредне ситуације Предраг Марић, каже да је до сада изгорело око 3000 хектара шуме у околини манастира, а да сами манастири тренутно нису угрожени. Српски ватрогасци, који су послати на Свету гору, праве противпожарне путеве да би спречили ширење ватре.

На 52. Драгачевском сабору трубача у Гучи, вечерас финално такмичење 19 трубачких оркестара из Србије. Такмичиће се оркестри који су победили на регионалним такмичењима у Србији и тако се квалификовали за борбу за "златну трубу" Драгачева.

Уредник и водитељ Слободан Петровић.

Уредник вести Невенка Мићевић.

Радио Београд 1, 15.00

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом