Читај ми!

Проблем кријумчарења животиња на Балкану

Недавно је пажња јавности у региону била усмерена на необичну ситуацију у околини Будве у Црној Гори, односно, чињеницу да је младунче лава побегло са приватног имања где је држано као кућни љубимац.

После неколико недеља потраге, млади лав је пронађен али је остало питање кријумчарења дивљих врста у нашем региону. Било да ће постати кућни љубимци, трофеји или ће бити коришћени у сврху алтернативне медицине, једно је сигурно, реч је о криминалним радњама које катастрофално утичу на биолошку разноврсност и поједине врсте доводе до ивице изумирања. Према подацима Еуропола, кријумчарење дивљих врста на годишњем нивоу генерише 4, 4 милиона евра на светском нивоу, а Србија је земља на траси транспорта између Африке и Азије. Због раширености оваквих злочина у региону, Светски фонд за природу (WWF) спроводи пројекат LIFE SWIPE - Успешно сузбијање кривичних дела против дивљих врста у Европи. Наша гошћа је Ива Свилар из WWF-а која говори и о осталим проблемима са којима се дивље врсте у Србији сусрећу, а то су криволов, рибокрађа и тровање.

У наставку емисије - теме које дижу расположење. Слушаћемо о занимљивостима из света музике које су обележиле данашњи дан, чућемо „Приче о песмама”, као и новости са београдских улица које јавља Јована Зец.

Водитељка Ружица Врховац

Обрати пажњу!  	Обрати пажњу!

Autor:
Београд 202

Знате ли за једну од омиљених мачијих игара? То је вијање црвене тачкице ласера као да је уклети непријатељ, а мачка решена да спаси свет од зле Црвене тачке. Наши проблеми су, некада, тек толико стварни. Тачније, често се бавимо бригама из погрешног угла. Ми представљамо важне изазове и пут до њиховог разрешења – обрати пажњу! [ детаљније ]

Коментари

Juga
Шта ми се догађа с организмом кад престанем да пушим?
Trudnoca
Бесплатна вантелесна оплодња и у Нишу
Pun mesec
Како Месец утиче на физичко и ментално здравље
Mirjana
Преминуо Игор Холодков
Dobar tekst, ali..
Избор за Мис Србије на Тргу републике – женско тело на јавном кантару