среда, 30. мар 2016, 14:00
Повишен тон
Хиљаде људи годишње похађа курсеве и обуке о трошку државе или потенцијалних послодаваца али је сигурно бар исто толико оних који сами финансирају такав подухват.
За незапосленог или човека који је добио отказ, нови почетак, кажу, може да буде неки потпуно други посао. Дакле, ако никада нисте пронашли ухлебљење као андрагог можда можете да постанете керамичар, тапетар, фризер, педикир? Како се овакве "преквалификације" одвијају, ко и како организује курсеве, колико се води рачуна о индивидуалним склоностима а колико о потребама тржишта, за које професије се полазници најчешће одлучују, шта очекују а шта најчешће добијају? Данас је вероватно лакше доћи до нових знања и вештина али колико то заиста утиче на смањење незапослености с обзиром да незапосленост није само проблем појединца него и друштва у целини? О бесплатним курсевима и обукама али и свим овим дилемама за "Повишен тон" говоре Славица Вујачић, оснивач Удружења фризера и козметичара "Легло" које већ годинама организује бесплатне обуке за социјално угрожене категорије друштва, Мирослав Прокопијевић, економиста и Тања Илић, начелница одељења за образовање и обуке у Националној служби за запошљавање.
Уредник и водитељ Ивана Весић.
Повишен тон
Autor:
Београд 202
Од понедељка до четвртка отварамо теме које нас муче и боле, оне о којима избегавамо да разговарамо aли и оне о којима разговарамо повишеним тоном. [ детаљније ]
Коментари